Twój profil? Jeśli uważasz się za prawowitego właściciela tego profilu, to daj nam znać, a będziesz mógł go przejąć.
Przejmij
Logo

Na razie nie ma wpisów na blogu

Na razie nie ma żadnych znajomych

Na razie nie należy do żadnych grup

wiki instytucji

Zespół Studia Tańca Współczesnego Aleksandry Dziurosz ma formę otwartą, zapewniającą mu stały napływ nowych tancerzy. Bazą do ich rekrutacji jest Studio Tańca Współczesnego. Aby zapewnić zespołowi rozwój pod względem artystycznym i technicznym, do udziału w spektaklach zapraszani są artyści spoza Studia.

Wszystkie zajęcia odbywają się w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie ul. Elektoralna 12, sala nr 12.

Koszt zajęć :
- Cena pojedynczej lekcji - 18 złotych.
- 10-lekcyjny karnet ważny przez 2 miesiące - 170 złotych.

Bilety i karnety do kupienia przed zajęciami na sali.

Program Studia Tańca Współczesnego Aleksandry Dziurosz zakłada kształcenie słuchaczy przede wszystkim w zakresie tańca współczesnego, jednak nie tylko. Zamysłem twórcy Studia jest, aby osoby w nim praktykujące, rozwijając swoje umiejętności, tworzyły stopniowo strukturę zespołu Studia – teatru tańca. Zespół ten, obecnie liczący 10 osób, ma formę otwartą, zapewniającą mu stały napływ nowych tancerzy. Bazą do ich rekrutacji jest Studio Tańca Współczesnego. Aby zapewnić zespołowi rozwój pod względem artystycznym i technicznym do udziału w spektaklach zapraszani są artyści spoza Studia.

Głównym celem nauczania techniki tańca współczesnego jest doskonalenie motoryki ciała, wykształcenie umiejętności sprawnego wykorzystania możliwości ruchowych całego ciała, rozbudzanie świadomości ciała tak, aby przygotować cały organizm do bezpośredniej i kompletnej wypowiedzi za pomocą ruchu. Duży nacisk kładzie się na kształtowaniu świadomego wyrazu artystycznego – powiązanie ruchu z muzyką, funkcjonowanie ruchu w przestrzeni, określenie pojęcia ekspresji i dynamiki. Ważną rolą w procesie nauczania jest zdobywanie umiejętności improwizacji, rozwijanie twórczej aktywności i rozbudzanie indywidualnych cech osobowości twórczej tancerza.


ALEKSANDRA DZIUROSZ - tancerka, choreograf, nauczyciel tańca współczesnego

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu (1999), Pedagogiki Baletu
(Akademia Muzyczna w Warszawie, 2003), oraz Podyplomowych Studiów Teorii Tańca w Akademii Muzycznej w Warszawie (2007), gdzie obecnie realizuje pracę doktorską.

W latach 2000-2002 była tancerką w zespole Joe Alter Dance Group, w 2001 roku współpracowała z Davidem Grenke (THINGSEZISEE`M DAVID GRENKE`S DANCE/THEATRE USA). Występowała na licznych festiwalach tańca współczesnego m.in. w Puerto Rico, Litwie, Danii, Holandii, Czechach, Polsce.

Jest choreografem i reżyserem spektakli oraz około 80 etiud tanecznych (prezentowanych m.in. na scenie Teatru Wielkiego w Warszawie, Teatru na Woli w Warszawie, Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Opery na Zamku w Szczecinie, Staatstheater w Stuttgarcie, "Dimitris Vlissidis" Theater Chania-Kreta i innych). W 2006 zrealizowała spektakl „Homo Querens” dla Polskiego Teatru Tańca z Poznania.

Od października 2003 roku jest wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina (dawniej: Akademia Muzyczna) w Warszawie w zakresie tańca współczesnego i techniki ruchu. Jest twórcą ruchu scenicznego w spektaklach operowym i teatralnych. Współpracowała z reżyserami teatralnymi: Izabellą Cywińską (Teatr Powszechny, Warszawa), Jitką Stokalską (Warszawska Opera Kameralna), Michałem Siegoczyńskim (Teatr Studio, Warszawa).

W latach 2003-2008 była nauczycielem tańca współczesnego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Warszawie.

Od stycznia 2008 roku prowadzi własne Studio Tańca Współczesnego działające przy Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Jest nauczycielem tańca współczesnego na festiwalach i warsztatach tańca w Polsce i zagranicą. Jest twórcą i choreografem Warszawskiego Teatru Tańca oraz autorką książki pt. „Fenomen twórczości Piny Bausch” (2005). Aleksandra Dziurosz jest także stypendystką Fundacji Balet ze Szczecina (2001), Fundacji im. Pokusów z Krakowa (2002, 2003), laureatką nagrody choreograficznej Dyrektora Polskiego Teatru Tańca - Ewy Wycichowskiej (2005), w 2006 roku otrzymała stypendium dla twórców Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kontakt:


Informacje i zapisy: Aleksandra Dziurosz
tel. 607 655 319
e-mail: adziurosz@wp.pl
Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie
ul. Elektoralna 12, sala nr 12
WWW: www.mckis.waw.pl/pl/content/view/173/129/

powiązania: strony wiki

powiązania: wpisy

    

Zobacz wszystkie powiązania

komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz