Krawczykjacek_sesja09

Na razie nie ma wpisów na blogu

Na razie nie ma żadnych znajomych

Na razie nie ma żadnych aktualnych wydarzeń

Na razie nie należy do żadnych grup

wiki artysty

Jacek Krawczyk - choreograf, pedagog, tancerz, członek ZASP.

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku ze specjalizacją gimnastyki sportowej i kinezyterapii . Zdobył dyplom artysty - tancerza, przyznawany przez ZASP, członek sekcji tańca i baletu Związku Artystów Scen Polskich, choreograf, pedagog, tancerz; od 1998 roku współzałożyciel(wraz z Joanną Czajkowską) Teatru Okazjonalnego z siedzibą w Sopockiej Scenie Off de Bicz.Członek FIA-The International Federation of Actors oraz EON-The European Network of Independent Theatre Makers.
Ze swoim teatrem zrealizował blisko 20 premier, m.in.: Art Cafe, Signum Temporis, Viva la Vida, Helikopter Tanz Streichquartett, Kwadrat. Wersja 6,Infantka,Bioobiekt. W latach 1987 – 97 pedagog z zakresu dynamiki i plastyki ruchu, aktor – tancerz Teatru Ekspresji Wojciecha Misiuro,
Współpracował z wieloma teatrami alternatywnymi i instytucjonalnymi: z Teatrem Miejskim im. W. Gombrowicza w Gdyni(m.in.ruch sceniczny do Casanowy), Teatrem Rozrywki w Chorzowie i Teatrem Muzycznym w Gdyni oraz m.in. z Capellą Gedanensis, niemieckim teatrem Audio Gruppe, francuskim Teatrem Artonik,Operą Bałtycką w Gdańsku,Teatrem Nowym w Słupsku(ruch sceniczny do "Dziadów" Mickiewicza),w 2008 roku pracował jako choreograf dla niemieckiego Tanztheater Company Goerlitz.Biorąc udział w licznych festiwalach sztuki tanecznej oraz teatrów alternatywnych występował w Polsce i za granicą:
(m.in.: Włochy, Turcja, Rosja, Czechy,Portugalia,Estonia,Mołdawia,Finlandia, Litwa,Szwecja,Luksemburg,Austria,Francja,Niemcy,Bułgaria,Białoruś,Indonezja Argentyna),jako pedagog z zakresu teatru tańca pracował w Studium Animatorów Kultury, Alternatywnej Szkole Teatralnej Żak w Gdańsku i Sopockiej Scenie Off de Bicz.Stworzył autorski program z zakresu kompozycji ruchu który prowadzi na warsztatach w Polsce i za granicą.
W 2004 , 2006 i 2009 otrzymał stypendium twórcze Marszałka Województwa Pomorskiego. W 2006 nominowany do nagrody „Artysta Roku 2005” w plebiscycie Gazety Wyborczej Trójmiasto. Laureat Nagrody Teatralnej Marszałka Województwa Pomorskiego 2005 za reżyserię i choreografię dwóch spektakli „Kwadrat. Wersja 6” i „Helikopter Tanz Streichquartett”. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2006. W semestrze zimowym roku akademickiego 2006/2007 prowadził przedmiot „Taniec i systemy ruchowe w kulturze” na kierunku Kulturoznawstwo Uniwersytetu Gdańskiego.Odtwórca roli Don Jose we współczesnej wersji „Carmen” w choreografii Jarosława Stańka.
W kwietniu 2007 otrzymał od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznakę honorową „Zasłużony dla kultury polskiej”.
www.operabaltycka.pl.balet
www.occasiondance.com

powiązania: strony wiki

powiązania: wpisy

    

Zobacz wszystkie powiązania

komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz