Twój profil? Jeśli uważasz się za prawowitego właściciela tego profilu, to daj nam znać, a będziesz mógł go przejąć.
Przejmij
Thunder_logo
  • Thunder
  • w serwisie od: 16.08.2008
  • thunder (artysta)
  • tagi: muzyka metal

Na razie nie ma wpisów na blogu

Na razie nie ma żadnych znajomych

Na razie nie ma żadnych aktualnych wydarzeń

Na razie nie należy do żadnych grup

wiki artystyKlasyka angielskiego hard rocka

Grupa powstała w 1989 roku na zgliszczach formacji Terraplane, kiedy to dwójka muzyków: wokalista Danny Bowes i gitarzysta Luke Morley postanowiła kontynuować swoją działalność pod nazwą Thunder. Wkrótce pozyskali jeszcze jednego muzyka Terraplane – perkusistę Gary Jamesa, a kiedy dołączyła jeszcze dwójka artystów: basista Mark „Snake” Luckhurst i gitarzysta/ klawiszowiec Ben Matthews, skład zespołu był już skompletowany.

W tym samym roku formacja zachwyciła brytyjską publiczność debiutanckim albumem „Backstreet Symphony”, na którym odeszła od swojego wcześniejszego, bardziej popowego wcielenia na rzecz klimatycznych blues – rockowych kompozycji. Produkcją tego krążka zajął się sam Andy Taylor (Duran Duran). Wkrótce potem nastąpiły zmiany personalne w zespole i finalnie nowym basistą został Chris Childs.

W 1999 roku grupa ogłosiła swoje rozwiązanie, jednak już po 3 latach wrócili oni do wspólnego grania. W  tym czasie ukazała się także solowa płyta gitarzysty Luke’a Morley’a – „El Gringo Retro” a także album "Bowes & Morley", który gitarzysta nagrał do spółki z wokalistą Thunder. Wielki powrót grupa zarządziła na okoliczność Monsters Of Rock w 2002 roku,  come back formacja przypieczętowała w kolejnym roku nowym studyjnym krążkiem – „Shooting At The Sun”. 

Grupa ciągle zachwyca rewelacyjną formą koncertową, o czym mogła się przekonać publiczność brytyjskiego festiwalu Monsters Of Rock, kiedy to podczas tegorocznej edycji zespół był jedną z głównych gwiazd, zaraz obok Deep Purple, Alice Coopera czy Queensryche. Teraz także polscy fani będą mogli na własne uszy przekonać się o klasie zespołu.

Thunder ma także na koncie spore sukcesy na brytyjskiej liście przebojów, "I Love You More Than Rock And Roll" szturmem wdarło się na Top 30 (2005 rok), natomiast "The Devil Made Me Do It", który promuje najnowszy, tegoroczny album Brytyjczyków – „Robert Johnson's Tombstone” znalazł się na pozycji 40.

thunder.jpg


WWW: http://www.thunderonline.com

komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz