Twój profil? Jeśli uważasz się za prawowitego właściciela tego profilu, to daj nam znać, a będziesz mógł go przejąć.
Przejmij
Wiezefabryk_logo

Na razie nie ma wpisów na blogu

Na razie nie ma żadnych znajomych

Na razie nie ma żadnych aktualnych wydarzeń

Na razie nie należy do żadnych grup

wiki artystyWieże Fabryk to zespół z nurtu zimnej fali i punk rocka, który nawiązuje do tradycji jarocińskiego grania spod znaku takich kapel jak Siekiera, Made in Poland lub Madame. Co jednak ważniejsze, w nowoczesny sposób wyrażają swoje emocje i widzenie współczesnego świata. Ich muzyce zawsze towarzyszy wizualizacja w klimacie miejsko-industrialnym.

Początki istnienia zespołu sięgają wczesnych lat 90. Ich granie zbliżyło się do zimnej fali wraz z pojawieniem się w składzie wokalisty Tomka Kaczkowskiego. Obecne brzmienie zespołu wykształciło się pod koniec ubiegłej dekady, wraz z ustabilizowaniem się składu.

Wieże Fabryk zaczęły swoją pracę na dobre w czerwcu 2000 roku. W momencie w którym Adam Studziński zagrał melodię utworu „Wariatka”. Prosty melodyjny riff o brzmieniu wprost z lat 80 surowej, prawdziwej zimnej fali. Motoryczna perkusja Krzysztofa Trzewikowskiego i charakterystyczny bas Czarka Wielesika dopełniły dzieła. Nie mniej ważne były słowa i sposób ich przekazywania. Krótkie, zapętlone zdania, powtarzane z histeryczną zawziętością Tomka Kaczkowskiego stały się esencją zespołu. W 2001 roku przełomem było pierwsze i jedyne demo zespołu, nagrane w studenckim radiu Żak. W tym samym czasie zespół zagrał w Warszawie swój pierwszy koncert poza rodzinną Łodzią. Pierwszy koncert i od razu ogromne zaskoczenie reakcją publiczności. Żywioł, taniec i wspólne śpiewanie tekstów. To właśnie z tego koncertu zostało nagranie bootlega „Kopalnia 2001”.

W latach 2001 - 2005 zespół organizował imprezy muzyczne o nazwie „Zimny Wieczór”, na których grały m.in. DHM, EVA, Deathcamp Project, Miguel And The Living Dead czyli czołówka polskiej zimnej sceny. Niestety część z tych zespołów przestała już grać.

W 2005 roku zespół z powodów osobistych opuszcza Czarek, którego dzieło z powodzeniem, kontynuuje Adam Sitarek.

2007 rok to kolejny rok warszawskiej imprezy Old Skull podczas której nagrany został drugi oficjalny bootleg „koncert Aurora 2007”. Wieże zawsze dużo większą wagę przykładały do koncertów niż nagrań studyjnych. To typowy zespół koncertowy, którego jakość najlepiej sprawdza się w bliskim kontakcie.

Wieże Fabryk mają na swoim koncie trzy płyty: demo, z utworami zagranymi w Studenckim Radiu ŻAK w Łodzi (2009); oraz dwie będące zapisami koncertów w warszawskich klubach Kopalnia (2002) i Aurora (2007). W 2010 roku ukazuje się album "Dym".

Skład:
Adam Studziński [gitara]
Tomasz Kaczkowski [wokal]
Adam Sitarek [bas]
Krzysztof Trzewikowski [perkusja]
WWW: www.wiezefabryk.net / www.facebook.com/wieze.fabryk / www.myspace.com/wiezefabryk

komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz